21 червня 2022 року над територією Львівської області пролетіла радіоаматорська повітряна куля SP8KDE-12 (від Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy). Почув її завдяки сигналу SSTV на частоті 144,500 МГц, який прийняв мій трансівер у режимі сканування частот.
Сигнал із відстані ~90 км від мене вже проходив на 3-4 бали, чим відкривав шумодав, а з 60 км проходив на всю шкалу трансівера. Це при тому, що використана автомобільна антена знаходилась на підвіконнику з внутрішньої сторони вікна. Таке точно потрібно спробувати записати, тому поставив смартфон на трансівер, так щоб отвір мікрофона був над гучномовцем, включив додаток Robot36 в режимі Scottie 1 і почав декодування.
За певний час куля набрала висоту 33 км і полетіла у зворотньому напрямку, та сигнал і далі проходив на всю шкалу. І тільки коли куля “пішла” на приземлення, сигнал помалу згас.
Окрім SSTV, з кулі передавались сигнал APRS на частоті 432,500 МГц та телеметрія 4-FSK на частоті 437,600 МГц. Отримати сигнал APRS вдалось на інший трансівер, та мені було цікавіше записати і декодувати SSTV, ніж телеметрію. Про те, як записував APRS та 4-FSK з іншої повітряної кулі, писав раніше на своєму Telegram-каналі.
Загалом записав всі 20 зображень по 2-3 рази, нижче галерея із найкращими записами.
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_1.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_2.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_3.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_4.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_5.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_6.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_7.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_8.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_9.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_10.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_11.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_12.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_13.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_14.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_15.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_16.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_17.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_18.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_19.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/Kenwood_TM261A_Robot36_20.png)
Спочатку не знав, чи вдасться записати добре зображення із трансівера, тому паралельно робив запис на приймач RTL-SDR з програмою QSSTV. Якість запису вийшла гіршою, оскільки у моїй локації досить багато шуму на 2-метровому діапазоні.
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_1.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_2.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_3.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_4.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_5.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_6.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_7.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_8.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_9.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_10.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_11.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_12.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_13.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_14.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_15.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_16.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_17.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_18.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_19.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/06/RTL_SDR_QSSTV_20.png)
Заради цікавості також спробував запис на портативні рації. Baofeng UV-5R з антеною Retevis RHD-771 приймав так собі, що не дивно для Baofeng’у, а от рація Icom IC-F3GT із антеною на діапазон 146-174 МГц приймала досить добре.