26-го жовтня 2022 року радіоаматорський клуб SP9PKS запускав повітряну кулю SP9MF-12 з нагоди 50-тої річниці Шкільного комплексу №2 імені Марії Гжегожевської. Про цей запуск напередодні дізнався із календаря SSTV.pl і планував, за нагоди, теж записати ті зображення.
За задумом аматорів, цього разу транслювався не набір певних картинок, а 16 частин одного великого зображення. Потрібно записати ці всі частини, а тоді скласти як пазл і відправити організаторам.
Отож, в 14:35 отримав сповіщення від бота, що куля SP9MF-12 знаходиться за 300 км від мене. Я б тоді і почав запис, але оскільки не було електрики вже як четверту годину, то був не дома. А коли повертався додому, як на зло почалась повітряна тривога. Не везе, так не везе.
По закінченню тривоги запустив комп’ютер та радіостанцію через інвертор, виставив антену за вікно і почав запис. Сигнал йшов хороший, куля була вже близько 200 км від мене.
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot-2022-10-26-at-16-51-01-Карта-радіоаматорських-повітряних-куль-в-реальному-часі-Майстерня-Мольфара.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/DSCN2490-scaled.jpg)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/DSCN2493-scaled.jpg)
Записавши декілька картинок, сигнал почав зникати, а отже куля пішла на зниження.
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_133616.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_135655.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_135519.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_135345.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_135208.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_135034.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_134857.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_134724.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_134547.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_134413.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_134236.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_134102.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_133927.png)
![](https://diy.manko.pro/wp-content/uploads/2022/10/PD90_20221026_133750.png)
Вже після відновлення електроенергії зібрав пазл і відправив організаторам.
У відповідь отримав сертифікат за участь. Дрібниця, а приємно